DZIEŃ LICZBY "PI"


14 marca 2016r. odbył się w szkole Dzień liczby Pi. Na przerwach uczniowie uczestniczyli w konkursach i zabawach matematycznych. Przy różnych stolikach przeprawadzano konkurencje na następujące tematy:

a) Połącz matematyka z wynalezioną przez niego teorią.
Zabawa polegała na połączeniu matematyka z teorią jaką udowodnił.

b) Matematyczne doświadczenia.
Uczestnik mierzył za pomocą miary, sznurka obwody różnych okrągłych przedmiotów (np. płyta CD, nakrętka, itp.) oraz ich średnice i za pomocą podanego wzoru udowadniał przybliżenie liczby Pi.

c) Tangramy.
Celem gry było ułożenie przedstawionych figur wzorów z dostępnych części tangramu (trójkąty, kwadraty, itp.) w taki sposób, aby wykorzystać wszystkie części. Za udział w matematycznych zabawach uczniowie otrzymywali słodycze, które przygotowali uczniowie klasy 1_HO.

W dniu 14 marca organizowane były również konkursy:

1. Test wiedzy na tematy liczby Pi. Uczestnik samodzielnie rozwiązywał test nt. liczby Pi. Zwycięzcą w konkursie została Natalia Kozłowska z klasy 2_GO.
2. Krzyżówka „GIGANT”. Konkurs polegał na odgadnięciu jak największej liczby haseł w krzyżówce nt. matematycznych pojęć. Zwycięzcą w konkursie została Weronika Popławska z klasy 1_HO.
3. Układanie wyrazów z Pi. Konkurs polegał na ułożeniu jak największej liczby wyrazów zaczynających się na „pi”, np. piątek. Zwycięzcą w konkursie została Klaudia Matusiak z klasy 1HO.
4. Konkurs „Liczba Pi na plakacie”. Zwycięzcą w tym konkursie została Weronika Wójcik z klasy 1_BH.

Zwycięzcom dyplomy i nagrody wręczyła Pani Dyrektor Bogusława Pieńkowska. Dzień liczby Pi zorganizowała klasa 1_HO i Pani Magdalena Czarnecka


Powrót