SPARTAKIADA SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH 2016


W dniu 28 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Spartakiadzie szkół gastronomicznych z regionu Mazowsza.

W programie zawodów były konkurencje sprawnościowe takie jak: rozpoznawanie sprzętu gastronomicznego; rozpoznawanie smaków i produktów spożywczych; umiejętność doboru nakryć do potraw; ubijanie piany na czas; obróbka wstępna warzyw i owoców – na czas; plastyczne zakomponowanie obrazu z wykorzystaniem surowców użytych w trakcie obróbki wstępnej; strzelanie do celu – pod hasłem „upoluj sobie cos na obiad”; próba sił – podnoszenie kosza wypełnionego ziemniakami; „bieg kelnera” z tacą i boya hotelowego z walizką z przeszkodami.

W wyniku rywalizacji między reprezentantami 7 szkół gastronomicznych uczniowie naszej szkoły zajęli 1 miejsce. W Spartakiadzie wzięli udział uczniowie z klas 3 i 4 pod opieką nauczyciela (Bożena Granecka – Wrzosek): Adrian Jędrzejewski. Aleksandra Kowalczyk, Małgorzata Gąsowska, Mateusz Tosnowiec, Emilia Oracz, Dominika Deres, Adam Lewandrowski, Krystian Gabriel, Kamil Zawadzki, Tomasz Bąk, Cezary Miszczak, Kamil Marek, Adam Odrzywolski.


Powrót