ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela, w tym roku został szczególnie wyróżniony w naszej szkole. Dnia 11 października (piątek) uczniowie oraz nauczyciele zostali zaproszeni na salę gimnastyczną na przedstawienie przygotowane specjalnie na tę okazję. Rozpoczęło się od nietypowego wprowadzenia do tematu życia nauczyciela w szkole. Zamiast godzinnych wywodów na temat historii zawodu nauczyciela został przedstawiony filmik - kabaret, nagrany wcześniej przez panią Agnieszkę Rokitę i pana Mariusza Rokitę.

Uczniowie klas 3 i 4 GO w sposób nieprzeciętnie zabawny, a zarazem dosadny przedstawili utrapienia nauczycieli podczas zwyczajnego dnia w szkole. Zaprezentowali m.in. spory nauczycieli o sale lekcyjne (w naszej szkole jest dosyć częstym zjawiskiem) oraz przedstawili kilka charakterystycznych typów uczniów i ich zachowań. Szczególnie "wyróżniona" została postać prymusa, który "uprzejmie informuje" nauczycieli o każdym zachowaniu jego rówieśników. Dowiedzieliśmy się także, jak taka osoba jest traktowana przez resztę uczniów, których charakteryzuje raczej niechęć zarówno do nauki, jak i samego chodzenia do szkoły. Następnie troje nauczycieli (M. Waglowska, K. Domaradzki, A. Jurek) zostało zaproszonych do quizu "Końca nie widać". Zabawa polegała na obejrzeniu przygotowanych uprzednio scenek filmowych, w których uczniowie odgrywali role wybranych belfrów (były to postacie Anny Jurek, Zofii Dziubak, Barbary Prawdzic, Czesława Skraby). W pewnym momencie filmiki były przerywane i pojawiało się pytanie, co w danej sytuacji powie albo zrobi osoba na filmie. Odpowiedzieć na nie musieli biorący udział w zabawie nauczyciele. Okazało się, że przepływ informacji między uczniami a ciałem pedagogicznym stoi na wysokim poziomie, bo „wywołani do odpowiedzi” nauczyciele bez trudu podawali poprawne odpowiedzi. Nagrodę stanowiła ekskluzywna kawa Pedros- nieodłączny kompan każdego nauczyciela (podobno pomaga przetrwać w tym zawodzie), a także występ wokalny Ewy Kuś z 4ah, która przepięknie zaśpiewała piosenkę Natalii Kukulskiej "Niewidzialna dłoń".


Dziękujemy wszystkim uczestnikom w szczególności osobom odpowiedzialny za to jakże miłe zamieszanie: pani Agnieszce Rokicie, panu Mariuszowi Rokicie, uczniom z klas 4GO, 3GO, 3ET, 4AH.


Powrót