Poezja niejedno ma imię
Poesie hat viele gesichter
La poesia no tiene un solo nombre

Uczestnicy tegorocznego Warszawskiego Konkursu Poezji Obcojęzycznej, udowodnili, że mowa wiązana brzmi cudownie w każdym z języków. Dla naszej szkoły szczególnie szczęśliwe okazały się strofy spisane w języku Goethego, Schillera i Grassa. Alicja Gromska, uczennica kl. II ah, deklamując właśnie w tym języku wiersz, zajęła drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Swoją interpretacją zwróciła uwagę gości i jury. W nagrodę otrzymała cenne upominki oraz pisemne podziękowanie dla siebie i dla p. Henryki Stępniak, nauczyciela – opiekuna, który przygotował Alicję do występu.

Świetnie zaprezentowała się także Magda Kostoczko, uczennica kl I dt. W języku Lope de Vegi i Cervantesa zaprezentowała utwór o gorącej hiszpańskiej miłości. Słowu towarzyszyła gitara, na której kastylijskie rytmy wygrywał kolega Magdy, Konrad Przybylski. Także Magda otrzymała upominek i podziękowanie dla p. Katarzyny Pietruchy za przygotowanie do konkursu.

W przerwie, w czasie obrad jury, uczestnicy zostali zaproszeni na obiad i słodki poczęstunek. Warto wspomnieć, iż honorowy patronat nad konkursem objęli: Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Rudiger Freiherr von Fritsch oraz Urząd Dzielnicy Wilanów. Wydarzenie wpierało także Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii i Muzeum Pałac w Wilanowie. Szkoła nie startowała w kategorii poezji anglojęzycznej.
Powrót