NAGRODA OŚRODKA ROZWOJU EDUKACJI

Mamy zaszczyt poinformować, że znaleźliśmy się w elitarnym gronie placówek edukacyjnych wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt edukacyjny: "Edukacja globalna zadaniem każdego nauczyciela". Nauczyciele naszej szkoły - pani Małgorzata Pawluk-Wieczorek, pani Magdalena Węglowska-Krzciuk oraz pani Katarzyna Bobko - otrzymały trzecią nagrodę za projekt edukacyjny: "DBAM O MOJĄ PLANETĘ I JEJ MIESZKAŃCÓW - WODA DLA KAŻDEGO".

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu i opisaniu projektu edukacyjnego planowanego do realizacji lub zrealizowanego w szkole. Głównym jego celem było upowszechnienie edukacji globalnej zgodnie z założeniami wdrażanej nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Konkurs był komponentem projektu „Edukacja globalna zadaniem każdego nauczyciela” realizowanego i współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r. Dzięki wygranej szkoła wzbogaciła się o nowoczesną kamerę cyfrową. Pamiątką jest również okolicznościowy dyplom.Powrót