OTRZĘSINY

Szkolne imprezy nie muszą być nudnymi akademiami. Udowodnili to uczniowie z klasy 2B, przygotowując dla uczniów rozpoczynających przygodę z nauką w naszej szkole prawdziwy chrzest bojowy. Pierwszaki zmierzyły się ze sobą w wielu rozmaitych konkurencjach, aby rozstrzygnąć, którzy z naszych najmłodszych kolegów najbardziej zasługują na miano Krasnołęcczyków.

Uczniowie oceniani byli przez profesjonalne jury złożone z przedstawicielek Dyrekcji oraz obsługi szkoły. Pierwsza runda polegała na przedstawieniu (przygotowanej wcześniej) prezentacji swojej klasy w dowolnej formie. Jedni zrobili to freestylowo improwizując, inni pokazując niemiłosiernie zniekształcone zdjęcia członków klasy (brawa dla tych, którzy chcą i potrafią śmiać się z samych siebie) wraz z dowcipnym komentarzem, jeszcze inni uznali, że są już tak znani i popularni, że nie muszą obciążać naszych receptorów zmysłowych kolejnymi prezentacjami i ze stoickim spokojem odpuścili sobie tę konkurencję. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali swoją wiedzę o szkole i nauczycielach, biorąc udział w najeżonym podchwytliwymi pytaniami quizie. Kolejne zadanie miało sprawdzić wiedzę muzyczną i talent wokalny uczestników zabawy.

Emocje sięgnęły zenitu, kiedy przyszedł czas na konkurencje sportowe. Najsilniejsi i najsprytniejsi chłopcy pokonywali z lekkością wcale niełatwy tor przeszkód, wzbudzając na przemian to zachwyt, to salwy śmiechu. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się klasa 1E.


Powrót