BAL STUDNIÓWKOWY - 2014

Żmudne przygotowania i prace organizacyjne do studniówki trwały od początku semestru zimowego. Maturzyści od października spotykali się z panią Agnieszką Rokitą na regularnych próbach poloneza, łącznie 24 godziny w rytmie 3. Prawie ośmiominutowy autorski układ taneczny był dla wszystkich męczącą przygodą zarówno dla uczniów, jak i prowadzącej, szczególnie, że spotkania odbywały się późnym popołudniem, tuż po lekcjach. Na szczęście dopisywały nam humory i prawie zawsze znalazł się czas dla Leszka z 4G, który występował w roli gwiazdy w popisowym utworze „Tylko ona jedyna” . Nauka poloneza była tak pochłaniająca, że dopiero w ostatnim tygodniu przed studniówką zaczęliśmy się uczyć walca. Nasze zmagania wspierała pani Dyrektor i wychowawcy. Wysiłek i zaangażowanie rodziców, nauczycieli i uczniów – ogromny, ale było warto!

17 stycznia 2014 r. w Michałowicach w hotelu Venecia Palace studniówkę rozpoczęło polonezem. Tańczyły aż 32 pary do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Może wykonanie nie było do końca filmowe, ale przepełniona dumą i poruszona wzruszeniem widownia nawet nie zauważyła drobnych niedociągnięć choreograficznych. Po serdecznym przemówieniu pani Dyrektor Bogusławy Pieńkowskiej i wzajemnych podziękowaniach krokiem walca rozpoczęliśmy nareszcie zabawę, która trwała do białego rana. Maturzyści z Krasnolęckiej i zaproszeni gości stworzyli niesamowitą atmosferę zabawy. Przyjemna muzyka porywała do tańca każdego, również grono nauczycielskie.

Operator dźwięku był w posiadaniu wszystkich możliwych utworów do realizacji licznych dedykacji. Uczniowie spontanicznie zastępowali muzykę mechaniczną. Usłyszeliśmy głos m.in. utalentowanej Ewy z 4A i doskonałe wykonanie klasy 4G utworu „Kołysanka dla nieznajomej” zadedykowanego pani prof. Hannie Giżyńskiej. Czas umilał nam pokaz kulinarny szefa kuchni Hotel Venecia, a także spotkanie z wróżbitą. Dopełnieniem idealnej imprezy było znakomite jedzenie i sympatyczna obsługa kelnerska. Wydarzenie było zorganizowane z rozmachem, mimo że w dość kameralnym gronie. Studniówka liczyła blisko 130 osób. Nasze maturzystki wyglądały przepięknie w skromnych sukienkach, w delikatnych makijażach i ładnie upiętych włosach. Naturalne piękno, młodość i radość urzekało na każdym kroku.

Studniówka 2014 r. stała się już niezapomnianą chwilą, do której na pewno wszyscy będziemy we wspomnieniach wracać. Serdecznie dziękujemy organizatorom, a w szczególności rodzicom za przygotowanie tak wspanialej zabawy studniówkowej.


Powrót