Style architektoniczne Warszawy - wycieczka
27 stycznia 2011r. o godzinie 9.50 dwie klasy z naszego technikum (I_A pod opieką p. Andrzeja Sosnowskiego i II_D pod opieką p. Marzeny Brzezińskiej) wybrały się na wspólną wycieczkę, której celem było poznanie stylów architektonicznych Warszawy. Podróż na Stare i Nowe Miasto trwała 20 min. Na miejsce dotarliśmy autokarem komunikacji miejskiej.

Przed Biurem Podróży Mokotów przywitał nas przewodnik i rozpoczął wykład na temat historii stolicy. Na miejscu pokazał nam pałace, kamienice i kościoły reprezentujące różne nurty i style w architekturze. Przewodnik mówił o ciekawych momentach historii takich budynków jak: Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Nowym Mieście, Kościół pw. św. Kazimierza oraz o dziejach kamienic przy Placu Zamkowym. Odpowiadał także na pytania bardziej dociekliwych uczniów.

Po zakończeniu zwiedzania grupa udała się na ciepły posiłek i odpoczynek. Czas ten różnie spożytkowano: jedni prowadzili ożywione dyskusje, inni żartowali i robili zdjęcia. Wycieczka podobała się uczniom, poznali bowiem najważniejsze wyznaczniki podstawowych stylów architektonicznych. Nawet niesprzyjająca aura nikogo zbytnio nie przerażała.


Powrót