07 - 10 kwietnia 2005 - PORTUGALIA


Szkoła Policealna nr 13 jako jedyna w Polsce od kilku lat uczestniczy w prestiżowym konkursie międzynarodowym dla kelnerów Coupes Georges Baptise. Ideą konkursu jest zaprezentowanie umiejętności zawodowych Maître d'hôtel oraz serwisu w obecności gościa w następujących dziedzinach: przygotowanie i serwowanie przystawek, dań mięsnych, rybnych i deserów, przyjęcie zamówienia, wykonanie dekoracji lub wyeksponowanie produktu w restauracji, analiza organoleptyczna win oraz przygotowanie i serwowanie koktajli klasycznych. Konkurs co roku odbywa się w innym państwie, by poprzez warsztaty kulinarne zbliżyć tradycje i kulturę odwiedzanego kraju. Udział w konkursie wymaga od uczestnika bardzo dobrej znajomości języka angielskiego i/lub francuskiego oraz wiedzy z zakresu towaroznawstwa napojów i produktów Europy, technologii gastronomicznej i etyki i protokołu przy stole oraz wysoce rozwiniętych umiejętności manualnych.
Oto kilka zdjęć Andrzeja Strzelczyka, reprezentanta naszej szkoły i jednocześnie Polski, słuchacza III semestru Kelner-Sommelier w konkursie Coupe Georges Baptiste w Estoril w Portugalii, 7-10 kwiecień 2005.

W tym roku konkurs odbywa się w Puebla w Meksyku w dn. 21-27 kwiecień 2006, a szkołę reprezentować będzie słuchacz I semestru Marcin Jabłoński. Czekamy na najlepsze informacje.Powrót