Wielkość tekstu:

Aktualności

Walentynki w THTG nr 21

Zwyczajem Walentynek jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Mogą być napisane wierszem, opatrzone odręcznymi rysunkami. Mogą być na zwykłej kartce lub dedykowanej temu świętu. W tej kwestii panuje całkowita dowolność. Najważniejsze, by sprawiły radość ukochanej osobie.

Tradycyjnie Walentynki obchodzi się 14 lutego. My , czyli Samorząd Uczniowski THTG nr 21, zorganizowaliśmy je wcześniej. Do 10 lutego na listy i kartki czekała skrzynka Poczty Walentynkowej. Akcja spotkała się z odzewem, który przewyższał nasze oczekiwania. Skrzynkę otworzyliśmy rano w piątek 10 lutego 2023 r. dziesięć po dziewiątej. Po wyjęciu przesyłek, zaraz przystąpiliśmy do ich podziału według klas i doręczania. Nasz zespół doręczył ponad 150 kartek i listów.

Czerwień była wszędzie

10 lutego był również, by podkreślić jego walentynkowy charakter, dniem koloru czerwonego. Wiele Uczennic i wielu Uczniów, a także Nauczycielek i Nauczycieli przyszło w czerwonych elementach garderoby.  

Nie tylko kartki…

Walentynkowy nastrój wtargnął również do sal lekcyjnych. Pojawiły się serduszka, amorki, miłe rysunki, życzenia w różnych językach.

Na zdjęciach dekoracja pracowni języka francuskiego.

 

Grzegorz Górski

Wróć