Wielkość tekstu:

Aktualności

WYCIECZKA DO BERLINA

Wycieczkę rozpoczęła długa podróż do Berlina zakończona zakwaterowaniem W Grand Hostelu oraz krótkim wieczornym spacerem po okolicy. Następnego dnia po śniadaniu grupa przejechała do Poczdamu, gdzie zwiedziła rokokowy Pałac Sanssouci należący do grupy pałaców i zespołów parkowych w Poczdamie i Berlinie wpisanych w 1990 na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po obiedzie i drobnych zakupach uczniowie ćwiczyli zadania przewodnickie pod czujnym okiem p. Agnieszki Gajewskiej, opowiadając o Bramie Brandenburskiej, będącej dziś symbolem Berlina a następnie Bundestag. Kolejnego dnia uczestniczyli w największych Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB Berlin, skupiających wystawców z całego świata. Oprócz ciekawych stoisk reprezentujących kraje i regiony wiodący eksperci z całego świata dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat technologii podróżowania, marketingu i sprzedaży oraz zrównoważonej turystyki.

Wieczorny spacer wzdłuż Unter den Linden, Checkpoint Charlie zakończył się na Alexanderplatz. Ostatniego dnia przed podróżą powrotną zwiedzili berlińskie ZOO.

Wróć